Przejdź do treści Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do stopki

Czy wystarczy, że autor będzie miał konto ORCID, czy musi tam wpisać publikacje?

Zgodnie z art. 265 ust 11 Ustawy 2.0 publikacje muszą znaleźć się na koncie autora w ORCID, nie ma znaczenia czy publikacje są przesyłane na konto ORCID za pomocą połączenia z bazą Scopus czy CrossRef, czy też są wysyłane za pomocą systemu PBN. Najważniejsze jest to, aby warunek ten został spełniony na potrzeby ewaluacji.