Aktualności

 • Wersja testowa systemu PBN 2.0

  20 I r.
  2020 r.

  Informujemy, że na stronie https://pbn-micro-alpha.opi.org.pl udostępniliśmy dla Państwa wersję testową systemu PBN 2.0 (wersja alpha). Zachęcamy Państwa do testowania aplikacji, a także do zgłaszania opinii i postulatów w tym zakresie.

  PBN 2.0 alpha jest pierwszym wydaniem systemu PBN 2.0 i odzwierciedla rzeczywiste funkcje systemu w zakresie dodawania publikacji i obiektów do wspólnego repozytorium PBN, a także działanie wyszukiwarki. Aby zalogować się do tej wersji systemu, należy użyć danych do logowania z wersji produkcyjnej systemu PBN. Prosimy jednak mieć na uwadze, że wersja alpha odzwierciedla stan danych sprzed trzech miesięcy (nie posiada informacji o aktualnym użytkownikach i nie umożliwia rejestracji). Udostępniona wersja systemu PBN 2.0 nie jest wersją produkcyjną, dane do tej wersji można wprowadzić jedynie testowo.

  W udostępnienia Państwu informacji o tym, jak działa wersja alpha systemu PBN 2.0, na stronach pomocy zamieściliśmy podręczniki użytkownika. Podręczniki zostały opracowane w zakresie: · rejestracji konta oraz logowania do systemu, · dodawania publikacji do wspólnego repozytorium PBN. Jednocześnie informujemy, że pracujemy nad dedykowanymi stronami pomocy systemu PBN 2.0, które będziemy udostępniać wraz z kolejnymi wdrożeniami systemu.
 • Przerwa w działaniu PBN w dniu 4.11.2019 r.

  31 X r.
  2019 r.

  Uwaga! W dniu 4.11.2019. w godzinach 9:00 - 15:00 nastąpi przerwa w działaniu aplikacji PBN. Prosimy ukończyć pracę przed planowaną przerwą.
 • Aktualizacja regulaminu serwisu PBN i POL-index

  23 VII r.
  2019 r.

  Od dnia 22 lipca 2019 r. obowiązuje zaktualizowany regulamin serwisu Polska Bibliografia Naukowa i POL-index. Korzystanie z PBN-u i POL-indexu jest jednoznaczne z akceptacją treści regulaminu. Również założenie nowego konta będzie możliwe dopiero po akceptacji treści regulaminu. Treść regulaminu dostępna jest tutaj tutaj.

Moduł Analityczny

Publikacji w archiwum

Zidentyfikowanych autorów

Instytucji

Czasopism

tys

728

tys

Monografii

tys

80

tys

Rozdziałów

tys

397

tys

Artykułów

Informacja o przerwach konserwacyjnych


Cykliczne przerwy technologiczne, o których nie ostrzegamy dodatkowym komunikatem, są codziennie w godzinach:

 • 07:00 – najpóźniej 07:07 (niedostępne obie nowe aplikacje, testowa i produkcyjna),
 • 22:00 – najpóźniej 23:00 (niedostępne wszystkie aplikacje produkcyjne, tj. klasyczna, nowa i POL-index).