×

Serwis używa ciasteczek ("cookies") i podobnych technologii m.in. do utrzymania sesji i w celach statystycznych. • Ustawienia przeglądarki dotyczące obsługi ciasteczek można swobodnie zmieniać. • Całkowite zablokowanie zapisu ciasteczek na dysku komputera uniemożliwi logowanie się do serwisu. • Więcej informacji: Polityka cookies OPI PIB

×

Regulamin korzystania z serwisu PBN znajduję się pod adresem: Regulamin serwisu

Szukaj wśród:
Dane publikacji

Greedy algorithm for general biorthogonal systems.

Artykuł
Czasopismo : JOURNAL OF APPROXIMATION THEORY   Tom: 107, Zeszyt: 2, Strony: 293-314
2000 angielski
Identyfikatory
-
Słowa kluczowe
-
Abstrakty ( angielski )
-
We consider biorthogonal systems in quasi-Banach spaces such that the greedy algorithm converges for each x X (quasi-greedy systems). We construct quasi-greedy conditional bases in a wide range of Banach spaces. We also compare the greedy algorithm for the multidimensional Haar system with the optimal m-term approximation for this system. This substantiates a conjecture by Temlyakov.
Bibliografia
-
  1. 1, Gurarii V. I., Gurarii N. I., Bases in uniformly convex and uniformly smooth Banach spaces, Izv. Acad. Nauk SSSR Ser. Mat. 35, 1971, 210 - 215
  2. 2, Kalton N. J., Leranoz C., Wojtaszczyk P., Uniqueness of unconditional bases in quasi-Banach spaces with applications to Hardy spaces, Israel J. Math. 72, 1990, 299 - 311
  3. 3, Kalton N. J., Peck N. T., Roberts J. W., An F-space Sampler, London Math. Soc. Lecture Notes 89, 1984, Cambridge University Press, Cambridge
  4. 4, S. V. Konyagin, and, V. N. Temlyakov, A remark on greedy approximation in Banach spaces, preprint.
  5. 5, Kostyukovsky S., Olevskii A., Note on decreasing rearrangement of Fourier series, J. Appl. Anal. 3, 1997, 137 - 142
  6. 6, Lindenstrauss J., Tzafriri L., Classical Banach Spaces I, 1977, Springer-Verlag, Berlin
  7. 7, Olevskii A. M., Fourier Series with Respect to General Orthonormal Systems, 1975, Springer-Verlag, Berlin/Heidelberg/New York
  8. 8, Pel̷czyński A., Projections in certain Banach spaces, Studia Math. 19, 1960, 209 - 228
  9. 9, Temlyakov V. N., The best , m-term approximation and greedy algorithms, Adv. Comput. Math. 8, 1998, 249 - 265
  10. 10, Temlyakov V. N., Non-linear , m-term approximation with regard to the multivariate Haar system, East. J. Approx. 4, 1998, 87 - 106
  11. 11, Temlyakov V. N., Greedy algorithm and , m-term trigonometric approximation, Constr. Approx. 14, 1998, 569 - 587
  12. 12, Wojtaszczyk P., Banach Spaces for Analysts, Cambridge Studies in Advanced Math. 25, 1991, Cambridge University Press, Cambridge
  13. 13, Wojtaszczyk P., A Mathematical Introduction to Wavelets, London Math. Soc. Student Texts, 1997, Cambridge University Press, Cambridge
Zacytuj dokument
-