Przejdź do treści Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do stopki

Profil Instytucji w wersji testowej systemu PBN 2.0

Import danych z PBN Moduł Sprawozdawczy do PBN 2.0 Alpha

Informujemy, że do zasobów wersji testowej PBN 2.0 (wersja Alpha) zostały zaimportowane dane zgromadzone w Module Sprawozdawczym PBN.

Wersja testowa systemu PBN 2.0 dostępna jest tutaj: PBN 2.0 Alpha

PBN 2.0 Alpha został zasilony publikacjami wraz z oświadczeniami autorów, tworząc Profile Instytucji. W tej wersji dyscypliny pracowników nie zostały przypisane automatycznie. Istnieje natomiast możliwość wykonania tego przypisania, wybierając dyscyplinę z dostępnej listy (zawierającej prawidłowe dyscypliny pracownika).

W wersji testowej systemu dane są zaprezentowane w taki sposób, w jaki zostaną zaimportowane do wersji produkcyjnej systemu PBN 2.0. Ponadto, w podglądzie publikacji mają Państwo możliwość przejrzenia jak wyglądał plik XML poszczególnych publikacji w Module Sprawozdawczym. Na końcu wpisu objaśniamy, w którym miejscu w systemie należy szukać pliku XML.

Zachęcamy Państwa do weryfikacji prawidłowości dokonanego importu i zgłaszanie ewentualnych błędów i uwag za pośrednictwem systemu zgłoszeń Helpdesk.

Profil Instytucji w wersji demo

W aplikacji PBN 2.0 Alpha został udostępniony Profil Instytucji zawierający podstawową funkcjonalność – przypisywanie osoby z publikacji do dyscypliny w danym podmiocie, a więc techniczny ekwiwalent oświadczenia, o którym mowa w art. 265 ust 13 Ustawy prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.

Więcej funkcjonalności Profilu Instytucji będzie wdrażane etapami, po udostępnieniu wersji produkcyjnej systemu PBN 2.0, ale już teraz mogą Państwo sprawdzić jego działanie.

Aby podejrzeć jak wygląda Profil Instytucji, należy kliknąć ikonę MENU, dostępną w lewym górnym rogu na stronie głównej systemu. Po kliknięciu w MENU na ekranie ukażą się kafle, z których należy wybrać „Instytucja”.

Następnie, w prawym górnym rogu należy kliknąć na login i z zaprezentowanej listy dostępnych ról, wybrać jedną z nich. Po wybraniu roli, na ekranie zostaną zaprezentowane publikacje oświadczone do wybranego podmiotu.

Rola Importera Publikacji w PBN 2.0 Alpha (testowej wersji systemu PBN 2.0)

Aby przetestować Profil Instytucji należy mieć rolę Importera Publikacji. Jeśli ktoś z Państwa takiej roli nie posiada w systemie PBN 2.0 Alpha (w przypadku wygaśnięcia hasła do konta w wersji Alpha, należy założyć nowe konto z domeny mailinator.com), to taką rolę nadaje zespół wsparcia użytkowników. Prosimy, aby kontaktować się w tej sprawie za pomocą systemu zgłoszeń Helpdesk.

Plik XML publikacji z PBN MS

Aby sprawdzić plik XML publikacji, która znajduje się w Profilu Instytucji należy wybrać z listy publikacji jedną z nich i kliknąć przycisk przenoszący do jej szczegółów (oznaczony ikoną kwadratu ze strzałką).

Po wybraniu tego przycisku system wyświetli widok szczegółów publikacji. Widok szczegółów jest podzielony na sekcje. Na samym dole, pod sekcją Połączenia, znajduje się sekcja Identyfikatory importy, w której zaprezentowane są identyfikatory publikacji z systemu PBN MS.

Po kliknięciu na ID zostanie wyświetlony plik XML z PBN MS dla tej publikacji.

SPROSTOWANIE

Publikacje, które zostały zaimportowane do PBN 2.0 Alpha to jedynie część publikacji z Modułu Sprawozdawczego. Bardzo dziękujemy za wszystkie uwagi, na bieżąco pracujemy nad poprawkami.