Przejdź do treści Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do stopki

Nowości w wersji testowej systemu PBN (PBN Alpha)

Hub Migracyjny – wyniki

Informujemy, że na środowisku testowym systemu PBN (PBN Alpha) została udostępniona nowa funkcjonalność Hub’a Migracyjnego mająca za zadanie zaprezentować wyniki migracji oraz wyjaśnić szczegóły migracji danych z systemu PBN Moduł Sprawozdawczy do nowej aplikacji PBN 2.0. Dodano również funkcjonalność wymuszenia migracji danej publikacji. Środowisko PBN Alpha pracuje na kopii bazy produkcyjnej PBN z 22.06.2020 r. Pierwotne funkcje Huba Migracyjnego nie będą ponownie udostępniane. Więcej informacji o funkcjonalnościach dostępnych jest na stronach pomocy PBN

Hub Migracyjny – wyniki

 

Lista pracowników, którzy połączyli konta ORCID i PBN

W wersji testowej systemu PBN (PBN Alpha) dla Importerów Publikacji reprezentujących poszczególne podmioty naukowe opracowaliśmy funkcjonalność prezentującą informacje o wszystkich pracownikach (byłych i obecnych) tych podmiotów. Funkcjonalność ta powstała w związku z dużym zapotrzebowaniem na raporty zawierające informację o stanie pozwiązywania kont pracowników z PBN, POL-on oraz ORCID. Funkcjonalność jest częścią Profilu Instytucji.

Podpięcie PBN Alpha do produkcyjnego MCL

Środowisko PBN Alpha zostało powiązane z produkcyjnym środowiskiem Modułu Centralnego Logowania OPI PIB (MCL). Onzacza to, że administratorzy instytucjonalni z systemu POL-on mogą się tam logować za pomocą swoich produkcyjnych uprawnień z systemu MCL.

Szkolenia dotyczące obsługi systemu PBN – migracja danych, Profil Instytucji i Profil Autora

Informujemy, że w dniu 1 lipca 2020 roku o godz. 11:00 odbędzie się webinarium z zakresu obsługi Profilu Instytucji oraz Profilu Autora. Zostanie również omówiona kwestia danych w systemie „po migracji”, gdzie objaśnione zostaną szczegóły migracji. Tematyka będzie obejmowała także różnice pomiędzy Profilem Instytucji i Profilem Autora a repozytorium systemu PBN. Przedstawione zostaną najbliższe plany na rozwój funkcjonalności Profilu Instytucji.

Zaplanowane szkolenia