Przejdź do treści Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do stopki

Czy możemy afiliować do naszej instytucji publikację autora, który jednocześnie na dokumencie/publikacji afiliuje się do innej instytucji?

Opis sytuacji po stronie użytkownika:

Czy możemy afiliować do naszej instytucji publikację autora (złożył nam oświadczenie o afiliacji do nas), ale na dokumencie/publikacji afiliuje się do innej instytucji, która również podlega ewaluacji? 

Rozwiązanie:

Afiliacja w PBN ma charakter czysto bibliograficzny, czyli zawiera informacje, które są na publikacji. Autor może mieć wiele afiliacji, ponadto  wprowadzanie tej informacji nie jest obowiązkowe. Nie ma to związku z oświadczeniem upoważniającym dany podmiot do wykazania tych osiągnięć w ramach poszczególnych dyscyplin (Art. 265 ust. 13.)